czwartek, 24 lipca 2008

Dar Natury wybiera Fraikin

ImageRośnie popularność wynajmu długoterminowego pojazdów ciężarowych. Przykładem tego niech będzie ostatnio podpisana umowa Fraikin Polska z nowym kontrahentem. Dar Natury (należąca do Nestlé Waters) wynajęła 30 pojazdów ciężarowych od spółki Fraikin Polska. Dotychczas przedsiębiorstwo dostarczające wodę mineralną kupowało pojazdy głównie za gotówkę. W tym roku jego szefowie również rozważali taką możliwość, jednak ze względu na podjęte wcześniej działania inwestycyjne, zaczęli analizować obszary kapitałochłonne celem znalezienia dla nich alternatyw i uwolnienia potrzebnego kapitału dla inwestycji.
Modernizacja i powiększanie floty z własnych środków to duże obciążenie dla spółki. Alternatywą był kredyt lub leasing pojazdów, ale od pewnego czasu, na rynku polskim jest też możliwość skorzystania z opcji wynajmu długoterminowego. Na tę formę użytkowania pojazdów zdecydowała się firma Dar Natury. Wynajęte samochody to głównie Iveco Eurocargo ML100E18, ale również Iveco Daily 65C15 i 35C10. Wszystkie pojazdy mają specjalistyczne zabudowy przeznaczone do przewozu wody.

- Dokonaliśmy analizy korzyści i kosztów takiego rozwiązania w porównaniu do zakupu własnego oraz wspomnianych rozwiązań alternatywnych (leasingu i kredytu). Bilans tej analizy wyszedł na korzyść wynajmu długoterminowego od firmy Fraikin Polska. Wierzymy, że nasze założenia teoretyczne całkowicie potwierdzą się w praktyce, to znaczy uzyskamy wszystkie założone w tym projekcie korzyści, a dodatkowo nasi pracownicy będą mogli poświęcać więcej czasu swoim głównym obowiązkom - wyjaśnia Jerzy Wróblewski, dyrektor ds. operacyjnych Dar Natury.

W ostatnim czasie przedstawiciele Fraikin Polska podpisali kilka innych kontraktów. Wśród nich z Emperia Holding - jedną z największych, polskich firm handlowych, prowadzących detaliczną i hurtową sprzedaż artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Z kolei firma Frito Lay Poland, produkująca słone przekąski, podpisała ze spółką Fraikin Polska kontrakt serwisowo-naprawczy. Fraikin będzie obsługiwał około 200 pojazdów użytkowych różnej wielkości i różnych marek, należących do Frito Lay.

Dar Natury od ponad 14 lat dostarcza do firm źródlaną wodę w pojemnikach pięciogalonowych (18,9 litra). Przedsiębiorstwo posiada sieć jednostek obsługi klienta równomiernie rozłożonych na terytorium całego kraju. Dysponuje flotą niemal 400 samochodów. Wśród nich 30 jest wynajmowanych od Fraikin Polska.
System Dar Natury to nowoczesny i wygodny sposób zaopatrywania firmę w wodę źródlaną. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające w krótkim czasie przygotować gorące napoje jak np. kawa, herbata, czy zupa w proszku oraz napoje orzeźwiające.

źródło: motoleasing.pl

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.