czwartek, 04 czerwca 2009

Na Osi 6 czerwcaA
utorzy programu Na Osi zapraszają na kolejny premierowy odcinek, w którym m.in.:

Scania P 340 wywrotka z żurawiem
Prezentowany samochód potrafi sam się załadować i rozładować. Skrzynia samowyładowcza umożliwia transport materiałów sypkich, które wysypie dokładnie tam, gdzie będą potrzebne. Jednak konstrukcja auta sprawia, że jest ono bardziej uniwersalne. Może być traktowane jako pojazd skrzyniowy, a dzięki żurawiowi hydraulicznemu łatwo podjąć i rozładować także ładunki paletyzowane.

Zwiedzamy fabrykę Wielton
Automatyzacja i robotyzacja tych zakładów przybrała formę ciągłego procesu. Sterowane numerycznie obrabiarki i roboty przemysłowe według ustalonego algorytmu przemieszczają materiał z magazynu na stanowiska obróbcze, gdzie z kształtowników i blach powstają części składowe konstrukcji. W ubiegłym roku rozpoczęła pracę jedna z najnowocześniejszych w Europie lakiernia. Najnowszą i pewnie nie ostatnią inwestycją jest gigantyczna prasa hydrauliczna.

Migawki z targów Autostrada Polska 2009
Pomimo docierających z każdej strony alarmujących doniesień o kryzysie, na kieleckich targach „Autostrada Polska 2009” liczba wystawców nie zmalała, podobnie jak zajęty przez nich obszar wystawowy. Jednak wynikało to z rozszerzenia formuły imprezy o kolejną, czwartą ekspozycję. Tak więc obok targów budownictwa drogowego prezentowano maszyny budowlane i infrastrukturę drogową, a nowością była wystawa związana z infrastrukturą lotnisk. Wśród tej różnorodności nie zabrakło tego, co nas najbardziej interesuje, czyli pojazdów użytkowych. Ale z wielkiej siódemki ciężarówek tylko Iveco i Renault wystąpiły w pełnej okazałości, na dużych firmowych stanowiskach.

Volvo White prosto z Ameryki
Sprowadzony z USA ciągnik zbudowany jest według tradycyjnego, amerykańskiego wzorca. Kanciasta sylwetka z olbrzymim, chromowanym grillem chłodnicy, sterczące po obu stronach kominy układu wydechowego, duża kabina sypialna i trzy osiowe podwozie stanowią zestaw cech obowiązkowych ciężarówki śmigającej po high way'ach. Oczywiście charakterystyczny dla ciężarówek zza oceanu jest także nos, kryjący wysunięty przed kabinę silnik.

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.