Finał Mobil Delvac Strong Traker 2011

Mobil-Delvac-Strong_4T

Za nami finał Mobil Delvac Strong Traker - najbardziej prestiżowego turnieju w siłowaniu się na rękę dla kierowców samochodów ciężarowych i autobusów. Tytuł najsilniejszego kierowcy obronił Marcin Dudek ze Świebodzina, zeszłoroczny zwycięzca turnieju. Finał Mobil Delvac Strong Traker towarzyszył Pucharowi Świata Zawodowców w armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2011.

Uczestnicy finału przeszli ciężką próbę już podczas eliminacji. Część z kilkuset mobilków startujących w turnieju zmierzyła się z maszyną Mobil Delvac, inni stawali do walki z kierowcami. W ten sposób sędziowie wyłonili najsilniejszych, którzy w połowie października stanęli do decydującego starcia o tytuł Strong Trakera 2011. Eliminacje do turnieju cieszyły się wśród kierowców dużą popularnością, a pojawienie się namiotu Mobil Delvac na największych parkingach dla ciężarówek było okazją do sportowej rywalizacji oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak smarować silnik, aby odwzajemnił się długą i bezawaryjną pracą?

Wśród najlepszych kierowców były nowe twarze, ale również ubiegłoroczni finaliści. Jednym z nich był Marcin Dudek, zwycięzca poprzedniej edycji turnieju i tegoroczny faworyt. Obok niego do walki stanęli Daniel Ptaszyński, który zajął w 2010 roku II miejsce, Paweł Lasota - IV miejsce oraz Sławomir Pawlicki - V miejsce. Razem z nimi o tytuł Strong Trakera 2011 roku walczył najmłodszy finalista i objawienie tegorocznych eliminacji, 21-letni Mariusz Zbylut.

Finały trakerskie, towarzyszące Pucharowi Świata zawodowców w armwrestlingu były bardzo wyczerpujące dla zawodników. Ostatecznie tytuł Mobil Delvac Strong Trakera, puchar i nagrody rzeczowe zdobył Marcin Dudek ze Świebodzina, który do ostatniej walki stanął z Marcinem Zbylutem z Ołpinii. Trzecie miejsce zajął Paweł Lasota, kierowca ciężarówki i weteran armwrestlingu.

Wyniki finału Mobil Delvac Strong Traker:

Pierwsze miejsce zajął Marcin Dudek- udział w finale zapewnił sobie już w pierwszych eliminacjach do tegorocznej edycji turnieju, podczas XVIII Spotkań Trakerskich w Krakowie. Ma 28 lat, mierzy 186 cm i waży 114 kg. Od 10 lat trenuje kulturystykę. Armwrestlingiem zainteresował się w ubiegłym roku, wówczas zdobył tytuł najsilniejszego kierowcy ciężarówki Mobil Delvac Strong Traker. Planuje otworzyć własny klub armwrestlingowy; Mariusz Zbylut (miejsce drugie) - wygrał eliminacje w Mostkach, gdzie stanął do walki z innymi kierowcami. Już wtedy pokazał, że zna techniki siłowania się na rękę i nie będzie łatwym przeciwnikiem. Przy dużym zaskoczeniu publiczności, wygrywał nawet z dużo lepiej zbudowanymi i ważącymi o kilkadziesiąt kilogramów więcej kierowcami. Jest najmłodszym finalistą Mobil Delvac Strong Traker. Uczy się w szkole oficerskiej we Wrocławiu, a ostatnie pięć tygodni przed finałem spędził na poligonie; Paweł Lasota (trzecie miejsce) - kierowca ciężarówki i weteran armwrestlingu, udział w finale zapewnił sobie osiągając wynik 998 pkt. w rywalizacji z maszyną Mobil Delvac w Mostkach. Ciężarówkami zaczął jeździć 30 lat temu, a jego pierwszym pojazdem był Star 28. Prowadzi gospodarstwo ogrodniczo-rolne, w którym sam rozwozi swoje produkty. Pasję do armwrestlingu przekazał swoim dzieciom, które również uprawiają ten sport.

Kolejne miejsca zajęli: Adam Dropia; Daniel Ptaszyński; Maksymilian Dębski; Marcin Galus; Sławomir Pawlicki; Krzysztof Nowak.

Finał turnieju Mobil Delvac Strong Traker odbył się podczas prestiżowego Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2011. Podczas dwóch dni (14-15 października 2011 r.) zawodnicy rywalizowali na lewą i prawą rękę. Pierwszego dnia obrońca zeszłorocznego tytułu, Denis Cyplenkov wygrał w swojej kategorii wagowej na lewą rękę oraz przegrał decydującą walkę z Rustamem Babyevem w kategorii OPEN. Jednak drugiego dnia, Cyplenkov, najsilniejszy człowiek 2010 roku, wygrał zarówno w swojej kategorii wagowej oraz w kategorii OPEN na prawą rękę. Sukcesy odniosła też polska reprezentacja. W kategorii wagowej 65 kg na lewą rękę kobiet Marlena Wawrzyniak zdobyła trzecie miejsce. Radosław Staroń uplasował się na drugim miejscu w kategorii do 78 kg na lewą rękę, a Sławomir Malas na trzecim miejscu w kategorii do 63 kg. Drugiego dnia Malas w swojej kategorii wagowej na prawą rękę zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Źródło: ExxonMobil Poland

Przeczytaj też:
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.
Słaby luty w pojazdach użytkowych Producenci pojazdów ciężarowych odnotowali kolejny spadek sprzedaży nowych ciężarówek.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
DAF ogłosił zdobywców nagrody International Dealer of the Year 2024 Na międzynarodowym spotkaniu dealerów DAF tytuł najlepszego dealera otrzymała polska spółka ESA Trucks Polska.
Nowy, mocniejszy silnik do Volvo FH16 również na biopaliwa Volvo Trucks wprowadza nowy silnik dedykowany do kultowego modelu Volvo FH16.