czwartek, 26 sierpnia 2010

Zmiany w firmie Krone

krone_600

18 sierpnia 2010 r. Bernard Krone oficjalnie przekazał zarządzanie holdingu Krone synowi. W uroczystej ceremonii, która była wkomponowana w galę cyrku Krone, Bernard Krone podkreślił, że firma będzie dalej zarządzana zgodnie z filozofią Krone.

- Szczerość i uczciwość wobec naszych pracowników, klientów i wszystkich partnerów, pierwszorzędne produkty jak również wzorcowa innowacyjność - te kompetencje uczyniły firmę Krone w ostatnich dekadach przedsiębiorstwem, które dzisiaj zarówno w obszarze maszyn rolniczych jak i pojazdów użytkowych należy do liderów rynku. Razem z doświadczoną kadrą menedżerską, radą nadzorczą i wieloma  zdolnymi i solidnymi pracownikami, wzmocnimy w nadchodzących latach pozycję grupy Krone i zdobędziemy też nowe rynki - powiedział Bernard Krone (syn).

Ok. 2400 gości, biorących udział w ceremonii, zgotowało byłemu i nowemu właścicielowi firmy owacje na stojąco. Roczne przychody grupy Krone wzrosły w ostatnich pięciu dekadach z 8,5 do 870 mln euro. Zarówno w segmencie maszyn rolniczych jak i pojazdów użytkowych Krone należy do liderów rynku w Niemczech i Europie.

W regionie Emsland, Krone jest jednym z największych pracodawców; w zakładzie w Spelle pracuje obecnie ok. 1000 osób, a w firmie Landtechnik Vertrieb- und Dienstleistungen GmbH prawie 200. Fabryka naczep w Werlte zatrudnia ok. 520 pracowników. Do tego dochodzą miejsca pracy u dostawców w regionie, którzy pracują na rzecz Krone.

 - Po pięciu dekadach aktywności w przedsiębiorstwie nadszedł moment przekazania zarządzania czwartej generacji. To, że mój syn Bernard określi drogę firmy Krone, napawa mnie radością. Jeśli tylko będzie potrzebował mojej rady, będę oczywiście w każdym czasie do jego dyspozycji - powiedział Bernard  Krone odchodząc z firmy.

Źródło: Krone

 

 

 

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.