środa, 11 maja 2011

Nowy system informatyczny usprawnił transport

W związku ze wzrastającym zapotrzebowaniem na produkty spółki, Nordkalk podjął decyzję o wdrożeniu nowego systemu informatycznego w Dziale Logistyki swojego największego zakładu w Miedziance k. Kielc. System został stworzony w nowoczesnej architekturze wielowarstwowej. Za jego pośrednictwem obsługiwanych jest obecnie około 200 wagonów kolejowych oraz ponad 700 pojazdów na dobę. Dzięki niemu usprawniono procesy związane z transportem.

Firma Nordkalk  wchodzi w skład fińskiego koncernu Nordkalk Corporation. Dostarcza produkty dla drogownictwa, budownictwa, hutnictwa, cukrownictwa, szklarstwa, energetyki i rolnictwa. Kielecka spółka Infover  jest producentem oprogramowania oraz systemów informatycznych, obecnym na polskim rynku od 2001 r. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie informatyki: oprogramowanie dedykowane, oprogramowanie klasy ERP, markowy sprzęt komputerowy, projektowanie i montaż urządzeń elektronicznych oraz usługi: doradcze, integracyjne, outsourcing i serwis.

Projekt był dla nas ogromnym wyzwaniem. Naszym zadaniem było stworzenie od podstaw i wdrożenie w krótkim czasie rozwiązania, które będzie zapewniało bezawaryjne działanie systemu logistycznego przez 24 godziny na dobę. W opracowanym przez nas programie odbywa się rejestracja transportów kolejowych i drogowych, planowanie wysyłek kolejowych oraz ewidencja zleceń klientów firmy. Dzięki wdrożeniu tego systemu skrócono czas obsługi podczas załadunku kruszywa na pojazdy samochodowe oraz usprawniono proces planowania i realizacji wysyłek kolejowych. Ujednolicono także i dostosowano do wymogów firm transportowych dokumenty używane w procesie logistycznym - mówi Damian Kalisz, dyrektor Działu Projektów Dedykowanych firmy Infover S.A.

Źródło: Infover


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.