środa, 01 października 2008

Rusza Renault Trucks Adventure

ImageJuż niebawem kolejna wyprawa Renault Trucks Adventure, „Cape to Cape” wyruszy z Nordkapp w Norwegii i dotrze do Przylądka Dobrej Nadziei w RPA. Sześć Keraxów i sześć Sherp przejedzie ponad 30 000 kilometrów pomiędzy głęboką północą i dalekim południem, doświadczając siarczystych mrozów i intensywnego ciepła.

Część drogi będzie wiodła przez najbardziej suche pustynie świata. Wyprawa nabiera już kształtów, wyruszy ona 1 marca i zakończy się 1lipca 2009 r. Przez 16 tygodni załogi cięzarówek Renault będą zmagały się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi na 3 kontynentach.

Droga prowadzi przez Rosję do Istambułu. Następnie pojazdy dotrą na Środkowy Wschód, ten odcinek trasy jest ciągle planowany. Potem Afryka na pewno takie kraje jak Egipt, Kenia i Tanzania. Przygoda zakończy się na Przylądku.

Dla Keraxa i Sherpy takie wyprawy jak Cape to Cape to doskonała okazja do przetestowania silników Euro 4 i 5 z technologią SCR. Będzie oto doskonała okazja żeby sprawdzić i promować rozwiązanie techniczne wybrane przez Renault Trucks. Ekspedycji będą towarzyszyły imprezy dodatkowe aby dopełnić szesnastotygodniową podróż.

Od 24 Września 2008 na stronie
www.renault-trucks.info/capetocape/ będzie można śledzić przygotowania do wyprawy oraz późniejsze zmagania uczestników.


źródło: Renault Trucks

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.