środa, 18 marca 2009

Nowości w podwoziach Volvo

ImageKorzystniejszy rozkład obciążenia, lepsze właściwości jezdne i większy komfort. Właśnie tego mogą spodziewać się klienci po nowej, rozszerzonej gamie tylnych osi z zawieszeniem pneumatycznym i osi przednich, przeznaczonych m.in. do wywrotek, betonomieszarek i cystern.

Jedną z nowości jest Volvo Tridem, trzyosiowa oś zespolona z zawieszeniem pneumatycznym i skrętną osią wleczoną, znajdująca zastosowanie w ciężarówkach 8x4. Trzy osie i krótki tylny zwis zapewniają optymalny rozkład obciążenia. Rezultatami są doskonała stabilność pojazdu i przyczepność kół, nawet w trudnych warunkach drogowych. Skrętna oś wleczona, w połączeniu z małym rozstawem osi, ułatwia manewrowanie samochodem ciężarowym.

Przy rozstawie osi wynoszącym 3,7 m oraz dzięki zastosowaniu skrętnej osi wleczonej promień skrętu samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej 32 t nie przekracza 5,3 m. W razie potrzeby oś wleczoną można podnieść w celu zmniejszenia oporów toczenia, a także ograniczenia zużycia opon i zużycia paliwa.

Obszar zastosowań Volvo Tridem 8x4 obejmuje wywrotki i betonomieszarki oraz cysterny i pojazdy do transportu materiałów sypkich luzem i kontenerów, o dopuszczalnym nacisku na oś tylną do 33,5 t i dopuszczalnej masie całkowitej do 42,5 t.

Volvo Trucks wprowadza na rynek również kilka nowych dwuosiowych osi zespolonych z zawieszeniem pneumatycznym, o dopuszczalnych naciskach 20,5, 23 i 26 t. To o 1,5 do 5 ton więcej, w porównaniu do osi poprzedniej generacji. Oferta osi przednich została poszerzona o osie o dopuszczalnym nacisku 8,5 t i 9 t, z zawieszeniem, odpowiednio: pneumatycznym i mechanicznym.


źródło: Volvo Trucks


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.