czwartek, 29 lipca 2010

Pomoc dla ciężarówek podczas wypadku

ciarwki_-_600

Samochody ciężarowe należy  wydobywać z miejsca wypadku z największą precyzją i ostrożnością, aby nie spowodować dalszych uszkodzeń. Instrukcja wyjaśnia bardzo dokładnie, w którym miejscu, w jaki sposób i za pomocą jakich urządzeń można pociągnąć samochód ciężarowy, używając maksymalnie dopuszczalnych sił. Są one przeznaczone dla służb holowniczych i dotyczą modeli: Actros, Atego i Axor.

Szczególną rolę przy usuwaniu samochodów ciężarowych z miejsca wypadku odgrywa czas, ponieważ należy możliwie szybko przywrócić płynny ruch na zatarasowanej drodze. Ważne są szybkie i profesjonalne działania służb technicznych. Należy pamiętać o wyznaczonych miejcach mocowania haka holowniczego, które zostały specjalnie wyznaczone ze względu  na wielkość i masywną konstrukcję tego typu pojazdów. Nie wolno przekraczać zadanych wartości obciążenia, gdyż grozi to trwałym uszkodzeniem ramy pojazdu. Instrukcja informuje również  jak dokonać bezpiecznego odholowania pojazdu oraz, w którym miejscu można unieść samochód i jak go zabezpieczyć podczas przewozu do najbliższej stacji naprawy.

Szczególnie ważne są informacje, które układy elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne wymagają podłączenia lub odłączenia na czas holowania i które połączenia mechaniczne trzeba rozłączyć. Instrukcja podaje również informacje na temat znaczenia poszczególnych wskazań komputera pokładowego. Dzięki odpowiedniemu opracowaniu, są one  zrozumiałe, a polecenia w nich zawarte łatwe do wykonania. Uzupełnieniem tekstu są liczne fotografie, tabele i rysunki schematyczne. Są one dostępne w różnych wersjach językowych w postaci plików pdf. Korzystanie z nich jest nieodpłatne.
Zainteresowani mogą się z nimi zapoznać na stronie:
www.mercedes-benz.de/abschleppenbergen.

Źródło: Mercedes-Benz Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.