środa, 29 września 2010

Klucz dynamometryczny - precyzja przede wszystkim

K_2742_-_600

Kamasa Tools opracowała klucz dynamometryczny K 2742 1/2, który idealnie nadaje się do przykręcania wszelkich połączeń gwintowych w miejscach, gdzie liczy się wyjątkowa precyzja. Jego zakres to 50-350 Nm. Można nim dokręcać śruby i nakrętki z dokładnością plus-minus 3 proc.

Na skali umieszczonej w dolnej części obrotowego uchwytu z łatwością można ustawić wartość właściwego momentu w Nm i Ibf.ft. O jej osiągnięciu informuje charakterystyczne kliknięcie. Dzięki temu, śruby, przy późniejszym odkręcaniu, nie ulegają rozciąganiu, co minimalizuje ryzyko ich zniszczenia.  Narzędzie to można z powodzeniem używać tylko do przykręcania śrub, również tych starych i zapieczonych.

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta sprawdzane są przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools, złożony z najbardziej krytycznej grupy klientów firmy. Dlatego produkty tworzone są z wysokiej klasy materiałów, przy zachowaniu przede wszystkim standardów jakości i trwałości. Kalibracja   tego  typu  narzędzi  jest  usługą  dodatkowo  płatną,  z  reguły  pozostaje  w gestii klientów. Firma Seba  jako jedyny dystrybutor narzędzi marki Kamasa Tools na terenie Polski oferuje wsparcie w tym zakresie, dzięki czemu koszty kalibracji ulegają zmniejszeniu. Cena klucza to ok. 480 zł brutto.

 - Dostosowaliśmy nasz klucz dynamometryczny do wymagań naszych klientów.  W przypadku używania tego typu narzędzi liczy się przede wszystkim wysoka precyzja, stąd nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd.  -  mówi Mattias Dixner, specjalista do spraw produktu Kamasa Tools, KG Knutsson AB. 

Źródło: Kamasa Tools


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.