wtorek, 26 października 2010

Uszczelki gotowe na zimę

sil-4T

Ujemne temperatury w połączeniu z dużą wilgotnością powietrza - to główne przyczyny przymarzania uszczelek samochodowych. Uszkodzenie elementów gumowych, w takich warunkach, nie jest trudne i zdarza się często. Niesie to za sobą nieprzyjemne, a czasem także kosztowne skutki. Zimny wiatr i woda będą dostawać się do kabiny pojazdu.

Okres jesienno-zimowy cechuje się dużą wilgotnością powietrza i sporymi opadami atmosferycznymi. W takich warunkach, uszczelki w drzwiach są mokre lub pokryte parą wodną. Przy ujemnych temperaturach powoduje to ich przymarzanie do siebie lub do elementów karoserii. Stąd, w wyniku mocniejszego szarpnięcia drzwi o poranku, elementy gumowe mogą ulec rozerwaniu. Wraz z nadejściem zimy uszczelki zaczynają pękać, tracąc tym samym na elastyczności. Znacznie obniża to ich szczelność.

- Aby zapobiec tego typu sytuacjom, nie narażając się na dodatkowe koszty związane z wymianą uszczelek, warto stosować dedykowane środki do ich pielęgnacji - zaznacza Zbigniew Fechner, inżynier z działu technicznego producenta kosmetyków samochodowych K2.

- Preparaty tworzone na bazie silikonu, są odporne na działanie wody, dzięki czemu zabezpieczają uszczelki przed zamarzaniem. Jednocześnie, konserwują i chronią elementy gumowe przed pękaniem i kruszeniem w temperaturach poniżej zera. Takie środki jak np. K2 Sil posiadają nawet do 250 proc. więcej aktywnego silikonu. Są odporne na temperatury w przedziale od -50 do +250 stopni C. W składzie nie zawierają zarówno żadnego smaru jak i oleju mineralnego - argumentuje inżynier z K2.

Środki zabezpieczające elementy wykonane z gumy cechuje łatwa aplikacja. Warto stosować je profilaktycznie. Zwiększą wytrzymałość uszczelek, szczególnie przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Produkty tego typu służą także pielęgnacji samochodu. Dzięki swoim właściwościom nie tylko nabłyszczają uszczelki, ale także przywracają ich pierwotny kolor.

- Trzeba pamiętać, że silikon nie utrzyma się na mokrej powierzchni. Dlatego, zanim zastosuje się tego typu produkty należy przed zabiegiem, delikatną szmatką, dokładnie osuszyć wszelkie elementy gumowe - dodaje Fechner.

K2 SIL- 300 ml - cena ok. 7 zł


Źródło: Melle


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.