czwartek, 21 kwietnia 2011

Bosch rozszerza asortyment

fabryka_bosch_-_600

Bosch znacznie zwiększa produkcję na potrzeby rynku wtórnego części samochodowych. Odnotowano również wzrost zaangażowania firmy w produkcję układów hamulcowych.

Rozszerzona zostanie  produkcja klocków hamulcowych w Meksyku i Chinach. Jednocześnie nastąpi dalsza rozbudowa zakładu w Niemczech zajmującego się seryjną regeneracją zacisków hamulcowych. W zakładach Buderus Guss GmbH inwestuje się w najnowocześniejsze linie produkcyjne tarcz hamulcowych. Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu. Dlatego czynności serwisowe i naprawy w tym zakresie należą do regularnych zadań warsztatów samochodowych. W razie konieczności wymiany komponentów układu hamulcowego, warsztat ma do dyspozycji bogatą ofertę handlową firmy Bosch w zakresie układów hamulcowych do prawie wszystkich pojazdów dostępnych na rynku europejskim.
 
Oferowany przez firmę  asortyment obejmuje tarcze i klocki hamulcowe, zaciski, cylinderki hamulcowe oraz inne elementy hydrauliczne jak pompy hamulcowe, przewody elastyczne, a także komponenty nowoczesnych systemów hamulcowych - ABS czy ESP - opracowane i wprowadzone do przemysłu samochodowego przez firmę Bosch. Szczególnie z myślą o rozwoju branży hamulcowej  rozszerzony zostaje  zakres prac badawczo-rozwojowych oraz produkcję wysokiej jakości komponentów hamulcowych.

Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat. Do czerwca 2011 produkcja klocków hamulcowych w fabryce firmy Bosch w Meksyku zostanie zwiększona o 12 milionów sztuk.  Równolegle nastąpi zwiększenie produkcji w Chinach -do września 2011 ma ona wzrosnąć o około 4 miliony sztuk.  W planach jest budowa nowej fabryki Bosch w Chinach, w której od września 2012 produkowanych będzie rocznie około 80 milionów klocków hamulcowych. Równocześnie powstanie tam nowy ośrodek badawczo-rozwojowy. W skład jego wyposażenia wchodzić będą najnowocześniejsze stanowiska kontrolne i sprzęt do testów.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku niemiecka fabryka Bosch zwiększy moce w zakresie regeneracji zacisków hamulcowych. Obecnie firma rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.

Inwestycje te podkreślają wysoki status części zamiennych do układów hamulcowych w działalności handlowej firmy Bosch, która zostanie znacznie rozszerzona, by oferować warsztatom asortyment produktów z jednego źródła -  od agregatów hydraulicznych do klocków hamulcowych potrzebnych do serwisowania i napraw samochodów.

Źródło: Bosch


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.