środa, 22 czerwca 2011

Iveco Truck Station w Białymstoku

iveco_-_bialystok_600

Firma CTC, autoryzowany dealer Iveco, w dniu 17 czerwca  2011 r. oficjalnie zainaugurowała w Białymstoku działalność swojej nowej stacji dealerskiej TRUCK STATION - pierwszej tego typu w placówki Iveco w tej części Europy.

Siec TRUCK STATION Iveco charakteryzuje się najwyższymi standardami obsługi, najdogodniejszą lokalizacją i ponadstandardowym zakresem świadczonych usług. To wyselekcjonowana sieć Autoryzowanych punktów serwisowych Iveco, specjalnie dedykowana do obsługi międzynarodowego transportu drogowego. Iveco zdecydowało się zbudować sieć specjalistycznych ośrodków wsparcia, które pracują przy głównych szlakach komunikacyjnych w Europie.

Każda stacja TRUCK STATION posiada: 24 h Assistance non-stop;  zaawansowane narzędzia diagnostyczne, które umożliwiają  wykonywanie operacji przy wielu pojazdach jednocześnie; wysoko wykwalifikowanych mechaników; dedykowany magazyn części zamiennych; zaplecze do obsługi naczep, w oparciu o produkty Bullder (marka Iveco zajmująca się częściami do naczep); lakiernie-blacharnie; zaplecze do serwisowania opon.

W szczególności usługi związane z obsługą naczep dają Autoryzowanemu punktowi serwisowemu typu TRUCK STATION przewagę nad innymi punktami, ponieważ jest on w stanie funkcjonować jako punkt typu one-stop w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb przewoźnika. Oprócz obsługi naczep TRUCK STATION zapewnia też inne usługi np. serwis opon, usługi blacharsko-lakiernicze itd. Iveco TRUCK STATION jest kulminacją procesu podnoszenia standardów obsługi, który Iveco opracowało w oparciu o wszystkie dostępne narzędzia - od szkoleń technicznych do standardów obsługi klienta, od lokalnych narzędzi diagnostycznych do obsługi serwisowej za pośrednictwem narzędzi telematycznych, które są w stanie zapewnić zdalnie zaawansowane usługi diagnostyczne.

Najwyższy poziom usług jest w TRUCK STATION zapewniony dzięki zarządzaniu i stałej weryfikacji opartej o Kluczowe Wskaźniki Procesu (KPI). Pierwsza stacja typu TRUCK STATION została otwarta w Hanowerze w pierwszej połowie 2010 r. i dała początek sieci 400 takich punktów, które zostaną stworzone przez Iveco w całej Europie. W Polsce do końca 2011 r. powstanie 5 punków tego typu. Punkty TRUCK STATION są standardowo klasyfikowane jako miejsce użyteczne (POI - Point of Interest) przez wszystkich głównych dostawców oprogramowania do systemów nawigacji. Iveco TRUCK STATION firmy CTC znajduje się na wjeździe z Warszawy drogi krajowej nr 8 do Białegostoku, przy europejskiej trasie E67 północ-południe, łączącej Europę Środkową (Pragę) ze Skandynawią (Helsinki), na odcinku od Helsinek do Warszawy nazywanej Via Baltica.

Obiekt o powierzchni całkowitej 4600 m2 znajduje się na działce o powierzchni 16 000 m2. Stacja serwisowa została zaopatrzona w narzędzia i urządzenia renomowanych producentów, wśród których znajdują się: przestawne podnośniki kolumnowe i dwukolumnowe, wyciągi spalin, linie diagnostyczne MaHA, komputery diagnostyczne, wszechstronny serwis ogumienia - do obsługi aut osobowych, użytkowych oraz ciężarowych, urządzenia do regulacji i kontroli geometrii, system dystrybucji i monitoringu oleju etc., magazyn części oparty na systemie wielopoziomowego składowania części zamiennych - regały wielopoziomowe, urządzenia do napraw powypadkowych przeznaczone do napraw samochodów ciężarowych, naczep, autobusów, usuwają wszelkie odkształcenia ram oraz kabin zaistniałych w wyniku kolizji drogowych jak i intensywnego użytkowania. Zasada działania oparta jest na zastosowaniu wszechstronnych pras pchających ( 5 pras o nacisku 30-40t) oraz zapór urządzenia zapewniają wykonanie najbardziej skompilowanych prac blacharskich i tym samym powrót ramy do jej pierwotnego stanu w ciągu kliku godzin.

Kabina lakiernicza, za pomocą której odbywa się malowanie w środowisku zamkniętym, co zapewnia minimalizację wtrąceń, uzyskanie optymalnego rozłożenia lakieru, optymalne warunki suszenia. Zastosowano w niej  oświetlenie sztuczne zbliżone do widma światła dziennego.3-szczotkowa myjnia portalowa zawiera zaawansowane funkcje programów mycia samochodów ciężarowych i autobusów przy pomocy szczotek bocznych, szczotki górnej oraz do samochodów szczególnie zabrudzonych dostępny jest system wstępnego spłukiwania i nakładania aktywnej piany, opcje wysokociśnieniowe, program omijania wystających poziomych przeszkód ( system cofnięcia oraz zintensyfikowana funkcja mycia); myjnia posiada obieg zamkniety wody, system oczyszczania, napowietrzania i dezynfekcji.

 Źródło: Iveco Poland

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.