piątek, 16 września 2011

Unimogiem po trawniku

Unimog_lid

Na początku września br. na katowickim lotnisku Muchowiec odbyła się specjalna prezentacja zastosowań komunalnych Mercedesa Unimoga. W ramach pokazu przedstawiona została także szeroka gama urządzeń przystosowanych do pracy na tym pojeździe.


Unimog-kosiarka Unimog_kosiarka

Nowoczesna kosiarka do trawy to dziś bardzo inteligentna maszyna. Potrafi oceniać odległość od podłoża, omijać płaskie przeszkody oraz pionowe znaki. Potrafi również rozpoznać kąt nachylenia terenu i dostosować do niego matrycę roboczą.
Pług śnieżny, którego zasadniczą częścią jest solidny stalowy lemiesz również jest dziś nieco innym urządzeniem, niż jego odpowiednik sprzed lat. Uszkodzeniom części roboczej zapobiega teraz układ elastycznych paneli, które w razie uderzenia, np. w wystającą studzienkę kanalizacyjną, potrafią uchylić lemiesz do góry.

Unimog_plog lemiesz Unimog_wirnik

Poza Unimogami, na pokazach pojawił się również gość specjalny - Mercedes Zetros wyposażony w trójsekcyjny pług śnieżny oraz niezależną posypywarkę. Doskonale uzupełnia on flotę samochodów specjalnych w zakresie możliwości zimowego utrzymania dróg.

Zetros posypywarka

Unimoga oraz Zetrosa można kupić w sieci dilerskiej Mercedes-Benz Polska. Prezentowane urządzenia dostarczyli partnerzy MBP firmy: Maxtruck, Schmidt, Integra oraz Bicco.

Michał Bąk
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.