Wyścigi ciężarówek - Renault w natarciu

ImagePonad 192 tys. gości przybyło w lipcowy weekend na sławny tor wyścigów samochodowych do Nürburgring w Niemczech. Impreza ta jest jedną z cyklu wyścigów ciężarówek FIA w ramach pucharu Mistrzostw Europy. Firmę Renault reprezentowali kierowcy rajdowi: Markus Altenstrasser oraz Frankie Vojtisek.

ImagePrzed rozpoczęciem wyścigów Team Renault uczestniczył tzw. dniu prasowym, gdzie prezentował swoje pojazdy i udzielali odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Bardziej spragnieni wrażeń sportowych redaktorzy mogli uczestniczyć w przejażdżce samochodem po torze, który jechał z prędkością wyścigową.

ImageKonkurencja właściwa rozpoczęła się na mokrej i śliskiej nawierzchni. Dwie ciężarówki Renault radziły sobie bardzo dobrze, gdyż doświadczeni kierowcy potrafili opanować swoje samochody. W pierwszym dniu wyścig oczywiście został ukończony, a kierowcy Vojtisek i Altenstrasser zajęli na mecie 8. i 9. pozycję. W drugim dniu w sobotę warunki pogodowe nieco się poprawiły i Markus Altenstrasser poczuł się pewniej na torze. Po zaciętej walce z byłym mistrzem Oliverem Stuartem zajął on 7. pozycję.

ImageNiedziela okazała się dniem jeszcze bardziej pasjonującym niż poprzednie. Ostre słońce i sucha nawierzchnia dodały odwagi zawodnikom z teamu Renault. Zmiana kół dała na prawdę świetne wyniki jazdy. Komplet ogumienia został dopasowany do suchej nawierzchni, auta prowadziły się bardzo pewnie. Ostatni dzień wyścigów okazał się dla samochodów Renault prawdziwie zwycięzki. Vojtisek przyjechał 6 na metę a jego kolega Altenstrasser był 7. Różnica czasu między nimi w tym ostatnim wyścigu wyniosła 0,047 s.

Wyścigi w Nürburgring kończą cykl zawodów Grand Prix, teraz przez sześć tygodni będzie przerwa, aż do następnego europejskiego wyścigu, który planowany jest w sierpniu na torze Autodrom Most w Czechach. Czas przerwy to dla kierowców wyścigowych okrez wytężonej pracy, a dla mechaników czas na przegląd pojazdów.

materiały: Renault Trucks