poniedziałek, 01 sierpnia 2011

Nowa usługa w serwisie Motointegrator

Serwis Motointegrator.pl wprowadził nową usługę, dzięki której kierowcy w łatwy i szybki sposób mogą wycenić koszt wymiany wybranej szyby oraz umówić się na jej montaż. Za jego pośrednictwem  można zamówić szyby wyprodukowane przez cenioną firmę Pilkington, której wysokiej jakości produkty często montowane są fabrycznie w samochodach wielu marek.

Usługę montażu może wykonać jeden z ponad 150 warsztatów należących do sieci MI, które specjalizują się właśnie w wymianie szyb. Aby otrzymać wycenę oraz dokonać zamówienia wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie www.MI.eu lub zadzwonić pod numer infolinii 801 980 980. Szyba oraz usługa montażu objęte są 12 miesięcznym okresem gwarancyjnym.  Rozwiązanie to pomoże oszczędzić kierowcom dużo czasu, który poświęciliby na wyszukiwanie odpowiedniej szyby oraz warsztatu, ale może także przydać się w awaryjnej sytuacji.

- Wprowadzenie nowej usługi rozszerza ofertę kierowaną do naszych klientów przez co staje się ona bardziej kompleksowa. Wyobraźmy sobie sytuację w której pod numer infolinii opieki na drodze Motointegratora dzwoni kierowca, który przez przypadek zatrzasnął w aucie kluczyki. Przeważnie w takich sytuacjach proponujemy pomoc specjalisty od otwierania aut, co jednak siłą rzeczy musi chwilę potrwać. Ale może zdarzyć się, że kierowca z jakichś względów musi jednak natychmiast uruchomić auto i jest zmuszony aby dostać się do jego środka wybijając szybę. W takiej ostateczności, operator Motointegratora może poinformować kierowcę, która szyba do jego samochodu jest najtańsza i dostępna od ręki, oraz jednocześnie umówić go na jej montaż w jednym z warsztatów partnerskich. - mówi Maciej Gieniul z Motointegratora

Uszkodzeniom najczęściej ulegają szyby czołowe. Niestety duży w tym udział stanu naszych polskich dróg. Nawet niewielki kamień wypadający spod kół poprzedzającego nas samochodu może spowodować pęknięcie szyby.  Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami, policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny naszego samochodu oraz obciążyć nas mandatem, jeśli stwierdzi uszkodzenie przedniej szyby. Jeśli szyba w naszym aucie posiada pęknięcie lub widoczny odprysk, nie mamy także co liczyć na pozytywny wynik okresowego przeglądu technicznego na stacji kontroli pojazdów.  Uszkodzona szyba może uniemożliwić nam nawet dalszy wyjazd wakacyjny, ponieważ możemy mieć problemy z przekraczaniem granic.  Jak widać dodatkowych problemów, na które możemy napotkać z powodu „kruchej awarii” jest multum, dlatego lepiej nie ryzykować jazdy z urokliwym pająkiem na przedniej szybie samochodu.

Źródło: MotoIntegrator


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.