piątek, 17 października 2008

MAN bez wiązek elektrycznych

Grupa MAN Nutzfahrzeuge sprzedał fińskiej grupie PKC dział produkcji przewodów w polskich zakładach MAN w Starachowicach. Stosowna umowa została podpisana w dniu 8 października 2008 r. Porozumienie obejmuje między innymi w dalszym ciągu realizację dostaw produktów do pojazdów MAN.

- Jest to kolejny krok w ramach naszej skutecznej strategii zmierzającej do dalszej koncentracji wspólnej produkcji. Grupa PKC to profesjonalny partner z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dostaw wiązek przewodów dla sektora pojazdów użytkowych - wyjaśnia Lars Wrebo, członek zarządu ds. produkcji w Grupie MAN Nutzfahrzeuge.

W przyszłości grupa PKC będzie produkować wiązki przewodów dla zakładów MAN w Starachowicach. Oba przedsiębiorstwa dążą do nawiązania wieloletniej współpracy w tym zakresie. Grupa PKC zamierza rozszerzyć dotychczasową produkcję i wytwarzać wiązki przewodów także dla podmiotów trzecich. Pozwoli to na uzyskanie korzyści wynikających z większego wolumenu produkcji oraz na poprawę elastyczności i na lepsze dostosowanie do zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Grupa MAN Nutzfahrzeuge kierowała się przy wyborze nowego partnera przede wszystkim kryterium zachowania istniejących w zakładzie miejsc pracy i dążeniem do zapewnienia stałości dostaw. Ponad 1 000 pracowników zatrudnionych w zakładzie produkcji przewodów zostanie przejętych przez PKC i będzie pracować na dotychczasowych warunkach.

Sprzedaż działu produkcji wiązek przewodów nie wpłynie bezpośrednio na produkcję autobusów w Starachowicach. Zakład będzie się nadal rozwijać w kierunku centrum kompetencyjnego budowy szkieletów w ramach działu autobusów niskopodłogowych.

źródło: MAN Nutzfahrzeuge

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.