czwartek, 09 lipca 2009

Solarisy dla Grudziądza

W styczniu bieżącego roku firma Solaris Bus & Coach podpisała umowę na dostawę 23 niskopodłogowych autobusów Solaris Urbino dla firmy Veolia Transport w Grudziądzu. Dostawy autobusów rozpoczęły się w czerwcu. Trzy nowe Solarisy Urbino zostały dostarczone klientowi 10 czerwca. Kolejnych 19 autobusów trafi do Grudziądza w lipcu, a ostatni pojazd zostanie włączony do floty w listopadzie.

Solarisy Urbino dla Veolia Transport będą pierwszymi tego typu pojazdami w Grudziądzu. Solaris Urbino to nazwa niskopodłogowej rodziny autobusów miejskich. Charakterystyczna dla całej rodziny, opadająca linia przedniej szyby nie pozostawia wątpliwości, jakiej marki autobus nadjeżdża. To rozwiązanie umożliwia kierowcy jednocześnie lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku.

Każdy autobus ma funkcję przyklęku obniżającą wysokość wejścia o 70 mm, a także rampę ułatwiającą wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, otwieraną ręcznie bądź elektrycznie.

Solarisy Urbino 12 dla Grudziądza wyposażone są w nowoczesne i ekologiczne silniki spełniające normę emisji spalin Euro 5. Ponadto w autobusach zamontowana jest klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy. Oprócz komfortowej podróży użytkownicy Solarisów w Grudziądzu mogą czuć się bezpiecznie, bowiem pojazdy posiadają system monitoringu. Trzy kamery rejestrują obraz z wnętrza autobusu, a jedna śledzi to co się dzieje przed pojazdem.źródło: Solaris Bus & Coach

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.