piątek, 04 września 2009

Na Osi 5 wrześniaZ
apraszamy do obejrzenia kolejnego premierowego odcinka programu Na Osi, w którym m.in.:
Premiera nowego Cantera  
Ta niewielka ciężarówka produkowana jest od 1963 roku. W ciągu bez mała 50 lat z taśm montażowych zjechało około 3,5 miliona samochodów. Pojazd przechodził liczne przeobrażenia, a efektem ostatnich modernizacji jest zaprezentowana właśnie siódma generacja tego modelu. Przedstawiono właśnie Cantera Euro 5 - pojazd udoskonalony pod wieloma względami. Pierwszą i zarazem najważniejszą zmianą są nowe silniki o mocach 130, 145 i 175 KM, cechujące się niskim jednostkowym zużyciem paliwa. Przekłada się to bezpośrednio na poprawę ekonomiki eksploatacji. A już na początku przyszłego roku zapowiadane są auta z silnikami EEV.

Freightliner M2 106
Taką ciężarówkę wiele osób powitałoby z przyjemnością na naszych drogach. Ale w Europie to rzadkość, pozostaje nam więc jedynie przyjrzeć się pojazdowi za pomocą oka kamery. Freightliner przez samego producenta określany jest jako auto średniotonażowe. Poznamy nieco bliżej wersję 3 osiową z zabudową do przewozu samochodów osobowych. Formę kabiny oparto o tradycyjny wzorzec, z wysuniętym do przodu silnikiem. Pod maską pokazywanego auta znalazł się 300-tu konny silnik Cumminsa, o pojemności 8,3 litra. O to, aby jednostka napędowa nadmiernie się nie wysilała dba automatyczna, sześciobiegowa przekładnia Allison.
 
V Master Truck
Do Opola przyjechało z całej Europy około 150 tuningowanych ciężarówek. Tak więc dziesiątki tysięcy odwiedzających Zlot osób miały co podziwiać. Ale „Master Truck” od samego początku daje także publiczności sposobność zapoznania się z najnowszą ofertą wiodących producentów pojazdów użytkowych, ogumienia i środków eksploatacyjnych, czy też różnorodnych akcesoriów. Nie inaczej było i w tym roku. Wokół zlotowego placu rozlokowało się blisko 80 stanowisk wystawowych. Zorganizowany - pod patronatem TVN Turbo - przez program "Na osi", Politechnikę Opolską, Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i zarządzający miastem bez granic Urząd Miasta Opola - V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” przeszedł do historii. Już teraz zapraszamy na VI - za rok.

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.