środa, 21 października 2009

Prezes IVECO przemawia na Transpotec

iveco_paolo_monferino

Odsunięcie w czasie, zaproponowanej przez Komisję Europejską, regulacji dotyczącej emisji CO2 wydzielanej przez lekkie samochody użytkowe. Zwrócenie uwagi na dzisiejsze trudności branży we wspieraniu ogromnych inwestycji potrzebnych dla nowej normy Euro 4. Dostrzeżenie, że stopniowa odnowa floty będzie miała bardzo pozytywny wpływ przy pomocy rozszerzenia na "Tremonti-ter" dla pojazdów użytkowych i przemysłowych. To są główne tematy, jakie poruszył prezes IVECO, Paolo Monferino, na konferencji w sprawie "Ogólnego Stanu Transportu Drogowego", która odbyła się podczas Transpotec 2.0, nowego wydarzenia (spotkania) dla świata transportu, otwartego dzisiaj podczas targów w Mediolanie - Fiera Milano.

Po podkreśleniu, że branża samochodowa przechodzi przez najtrudniejszy dla siebie egzamin w historii, odnotowując 40 proc. spadek popytu w pierwszych ośmiu miesiącach w Europie Zachodniej I ponad 70 proc. w Europie Wschodniej, prezes Iveco powtórzył, iż prognozy na przyszły rok są w dalszym ciągu niepewne.

- W takim otoczeniu rynkowym Iveco dalej kontynuuje swoje inwestycje wierząc w uzdrowienie gospodarki, oczekując jego końca i podążając za nakazem "biegnięcia szybko w przód", czego dowodzi wprowadzenie na rynek dwunastu nowych produktów w ostatnich trzech latach. W 2009r., Iveco również wyszło z inicjatywą w zakresie produktów i globalizacji, zachowując solidną równowagę finansową zgodnie z oczekiwaniami określonymi na początku roku - przypomniał Paolo Monferino.  

W ten sposób prezes Iveco utrzymał zasadę, że dla przezwyciężenia kryzysu, każda osoba musi wykonać swoją część. - Jednak na początku, należy uniknąć podejmowania kroków prawnych, których wynikiem jest pozbycie się na zawsze piłki z gry, tak jak np. nowa propozycja Europy w sprawie emisji dwutlenku węgla przez lekkie pojazdy użytkowe, oraz zrewidowanie zatwierdzonego już harmonogramu wprowadzenia normy Euro VI, zobowiązującej przemysł Europejski do zainwestowania kwoty pomiędzy sześć a osiem miliardów euro przez najbliższe lata, co jest zupełnie nie do pogodzenia z rozwojem naszych rynków. Te nowe zasady spowodowały trochę więcej niż zwiększenie kosztów pojazdów, zmniejszając tym samym popyt jeszcze bardziej, właśnie wtedy, kiedy trzeba go utrzymać - powiedział prezes IVECO.

- Ożywienie rynku z pewnością by pomogło poszerzyć działania na rzecz zwolnienia od podatku reinwestycji dochodów poprzez procedurę "Tremonti-ter" proces dla lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych, tak by zapewnić świeży oddech nie tylko naszej branży, ale również wszystkim ludziom pracującym przy tych pojazdach - podsumował Monferino.


materiały: Iveco Poland

 

 


 UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.