środa, 02 grudnia 2009

Naczepa Schmitz z certyfikatem DEKRA

schmitz-cargobull_platforma

Na początku października zakład Schmitz Cargobull w Altenberge otrzymał od DEKRA certyfikat bezpieczeństwa ładunku. Przedmiotem certyfikacji była nowa naczepa S.PL platforma do transportu m.in.: stalowej siatki  zbrojeniowej o wymiarach 5-6 m długości i 3,2 m szerokości, długich odcinków stali lub zwojów drutu.

Nowe rozwiązanie Schmitz Cargobull w zakresie mocowania ładunku, oprócz większego bezpieczeństwa, daje liczne korzyści dla użytkownika. Dzięki tej koncepcji zostaje zminimalizowane tarcie pomiędzy ładunkiem a platformą naczepy, które w przeszłości mogło uszkadzać podłogę. Zamiast 26 lub więcej pasów mocujących, ładunek unieruchamia się stalowymi linami, których naciąg regulowany jest za pomocą kołowrotków. Odpowiedni układ i rozmieszczenie lin daja gwarancję, że towar stabilnie trzyma się na naczepie i nie przesuwa się podczas gwałtownych jej ruchów.  Dodatkową korzyścią jest fakt, że dzięki łatwemu sposobowi mocowania skraca się także czas załadunku.

- Nasze działania rozwojowe opłaciły się. Po kompleksowych testach praktycznych, gdzie wykonywane były ekstremalne manewry - wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego zostały spełnione - skomentował Bernd Thiede, product manager Schmitz Cargobull w Altenberge.

Zamiast liny bezpieczeństwa wokół całego ładunku, posczególne liny spinają ładunek po przekątnej. Dodatkowo po obu stronach naczepy zamontowane są odpowiednie kłonice, stabilizujące naciąg liny.

Innowacyjny system mocowania był pokazany podczas sympozjum w Klettwitz na które przyjechało ok. 180 ekspertów od zabezpieczeń ładunków z dwunastu krajów europejskich.
Certyfikat DEKRA odpowiada wytycznym VDI 2700 i DIN EN 12195-1 i DIN EN 12642 KOD norm XL).


Źródło: Schmitz Cargobull

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.