niedziela, 03 września 2006

Iveco na IAA 2006

Image Iveco, na tegorocznej Wystawie IAA w Hanowerze, zaprezentuje dwadzieścia pojazdów reprezentujących pełną gamę produktów., Ekspozycja zostanie rozmieszczona na powierzchni 4,000 metrów kwadratowych. Wystawa stanowi dla Iveco doskonałą okazję do przedstawienia najnowszych produktów, usług i technologii oraz pozwoli na spotkanie z Klientami z całej Europy.

Pojazdy zostały wybrane tak, aby zademonstrować pełną gamę produktów Iveco. Na stoisku znajdziemy m.in. nowe Daily mające swoją premierę w maju tego roku oraz pozostałe pojazdy z gamy pojazdów użytkowych: Eurocargo, Stralis i Trakker.

Wśród prezentowanych samochodów znajdziemy również pojazdy specjalne Iveco Magirus oraz Astra wraz z pełną gamą autobusów Irisbus.
ImageWszystkie modele Daily na wystawie w Hanowerze będą wyposażone w silniki spełniające normy emisji Euro 4 oferujące zwiększoną moc i moment obrotowy. Zaprezentowany będzie również najmocniejszy model o mocy 176 KM będący „okrętem flagowym” w tej klasie pojazdów. Goście będą także mieli szansę zapoznać się z nowym wyposażeniem Iveco Daily, które jest oferowane klientom w ponad 3,000 konfiguracji.

Uzupełnieniem wachlarza pojazdów Daily będą wybrane modele Eurocargo, lidera segmentu od 6 do 19 ton DMC. Dzięki ponad 3,000 możliwych konfiguracji opierających się na blisko 300 modelach bazowych, Eurocargo może być wykorzystane do ogromnej ilości zastosowań. Po raz pierwszy w Hanowerze zobaczymy również Eurocargo z silnikami spełniającymi normę Euro 5.

Image Produkty gamy ciężkiej reprezentować będą samochody Stralis i Trakker Euro 5.
W wersjach ze zautomatyzowaną i automatyczną skrzynią biegów oba pojazdy mają przeniesione elementy sterowania, które obecnie znajdują się w tablicy rozdzielczej lub w prawym przełączniku przy kolumnie kierownicy.

Takie rozwiązanie poprawia ergonomię kabiny i ułatwia kierowcy zmianę biegów. Przeniesienie dźwigni zmiany biegów umożliwia również uzyskanie całkowicie płaskiej podłogi w kabinie tworząc dodatkową przestrzeń dla kierowcy(ów). Podobnie jak w Daily i w Eurocargo nowe silniki Euro 4 i Euro 5 oferują zwiększoną moc i moment obrotowy. Maksymalna moc nowych silników w Stralisie i Trakkerze wynosi odpowiednio 560 KM (Cursor 13) i 450 KM (Cursor 10).


źródło: Iveco Trucks Polska

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.