wtorek, 29 czerwca 2010

Ogólnoświatowy serwis turystyczny - Michelin Travel

Michelin uruchamia w Internecie ogólnoświatowy serwis turystyczny - Michelin Travel, który daje podróżnym możliwość przygotowania i wydrukowania ich własnego przewodnika, pełnego map, zdjęć i wizualizacji.

Do końca 2010 r. w serwisie  zostanie opisanych  90 krajów i tysiące miejsc wartych odwiedzenia. W serwisie znajdą się również informacje związane z turystyką: restauracje warte odwiedzenia i hotele, gdzie można przenocować. Będą one dostępne w pięciu językach:  angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Twórcy serwisu planują stopniowe rozwijanie go o kolejne wersje językowe. Jego adres to: http://travel.viamichelin.com. Celem  jego twórców było ułatwienie planowania podróży turystom.

Jest on zintegrowany z serwisem ViaMichelin pozwalającego zaplanować drogę. W nowym systemie podróżni będą mogli m.in. tworzyć własne <i>osobiste</i> przewodniki. Dostępna będzie również nowa funkcja wizualizacji podróży. Podróżni, którzy korzystali wcześniej z gastronomicznych przewodników Michelin, skorzystają także i z listy polecanych przez Michelin restauracji, na całym świecie.Michelin, który słynie z produkcji opon jest od ponad 100 lat znanym wydawcą map i przewodników,  a portal. ViaMichelin jest pomocny przy ustalaniu trasy, niezależnie czy podróżuje się pieszo, na rowerze czy samochodem. Pierwszy przewodnik Michelin został opracowany na początku XX w. i w dalszym ciągu jest on źródłem inspiracji dla rozwoju turystyki na świecie. 

W 1919 r. firma Michelin zorganizowała  Biuro Tras, które przez 20 lat przygotowało opis ponad dwóch milionów planów podróży wysyłanych nieodpłatnie turystom. Proponowane trasy zawierały sugerowane przystanki, atrakcje turystyczne, polecane hotele i restauracje, a także informacje o punktach naprawy i sprzedaży opon. Ze względu na duże zainteresowanie, stworzono przewodnik po najpopularniejszych szlakach. W ten sposób powstał pierwszy przewodnik turystyczny firmy, nazwany Zielonym Przewodnikiem Michelin.  Jest on  stworzony z myślą o podróżujących, którzy pragną odkrywać kulturalne  i naturalne dziedzictwo poszczególnych regionów, miast i krajów w sposób oryginalny i twórczy. Występuje   w 9 wersjach językowych.

Dziś marka Michelin jest znana na całym świecie, a jej symbol - Ludzik Michelin jest rozpoznawalny dla co najmniej 70 proc.  mieszkańców państw, w których Michelin jest obecny. Ta duża  rozpoznawalność francuskiego producenta opon w dużej mierze wiąże się z ponad stuletnią tradycją wspierania rozwoju ruchu turystycznego. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty oraz usługi w dziedzinie mobilności, w tym przewodniki: Zielone - turystyczne i Czerwone -gastronomiczne oraz mapy, atlasy i usługi internetowe.

Źródło: Grupa Michelin

 

 

 

 

 

 

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.