wtorek, 27 lipca 2010

Nowe rynki eksportowe Solarisa

solaris_600

Produkty marki Solaris wjeżdżają na nowe rynki eksportowe. Bułgaria i Hiszpania to już 21. i 22. kraj, na mapie zagranicznych odbiorców spółki. W ostatnich dniach firma podpisała kontrakt na dostawę trolejbusów do Sofii oraz autobusu do Girony. 

Sofia, to jedno z piętnastu miast w Bułgarii, które posiadają systemy trolejbusowe. W stolicy jest 9 linii trolejbusowych o łącznej długości 104 km, które obsługiwane są przez 148 trajtków, przede wszystkim marki Ikarus. Teraz pasażerowie aglomeracji liczącej blisko 1,5 mln mieszkańców, położonej nad rzeką Bojańską, będą mogli przekonać się o zaletach niskopodłogowych Trollino 12. Bułgaria, to czternaste państwo, a Sofia dwudzieste piąte miasto, które zakupiło trolejbusy Solaris. Po europejskich ulicach jeździ już ponad 400 Trollino z podpoznańskiego Bolechowa.  

Kolejnym rynkiem eksportowym Solarisa została Hiszpania. Na zakup pierwszego autobusu tej marki w Hiszpanii zdecydowała się firma Transports Municipals del Girones. Przewoźnik zamówił najmniejszy z oferowanych autobusów Solaris Alpino. Solaris po raz pierwszy na płw. Iberyjskim zaistniał w Portugalii, gdzie w ubiegłym roku dostarczył trolejbus Trollino 12 do miejscowości Coimbra.

- Co prawda zamówienie dotyczy tylko jednego pojazdu, ale na rynku gdzie jest ogromna konkurencja lokalnych producentów jest to duży sukces. Z pewnością ten kontrakt już wkrótce zaowocuje kolejnymi zamówieniami od hiszpańskich klientów - mówi Solange Olszewska, prezes Zarządu spółki.

Źródło: SOLARIS BUS & COACH

 

 

 

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.