czwartek, 02 września 2010

Mio Moov S605

Mio Technology, lider rynku nawigacji samochodowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, wprowadza na rynek kolejny model urządzenia z nowej linii zaawansowanych nawigacji samochodowych. Mio Moov S605 jest drugim urządzeniem, wyposażonym w nową wersję oprogramowania nawigacyjnego Mio Spirit II. W sklepach jest dostępny z pakietem map 44 krajów europejskich.

Mio Moov S605 jest udoskonaloną wersją Mio Moov S600. Ma 5” panoramiczny ekran dotykowy wyposażony w technologię Slide Touch, która umożliwia  sprawne wybieranie kolejnych pozycji z menu. Na obudowie znajdują się dwa podświetlane na pomarańczowo przyciski Home Button , Zapisz, dzięki którym użytkownik w każdym momencie może  powrócić do menu głównego lub zapisać wybraną lokalizację w pamięci urządzenia. Lśniący czarny front i srebrny zaokrąglony tył sprawiają, że urządzenie prezentuje się elegancko i jest jednocześnie wygodne w użytkowaniu.

Urządzenie daje możliwość trójwymiarowego podglądu obiektów mijanych na trasie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku podróży przez miasta, których nie znamy. Wizualizacje 3D pozwalają na szybsze zorientowanie się w okolicy, w której kierowca znalazł się w danym momencie. Nawigacja  dysponuje asystentem pasa ruchu oraz może ostrzegać prze radarami. Standardem  jest oprogramowanie nawigacyjne Mio Spirit II. W ramach niego znajduje się m.in. inteligentna i łatwa w obsłudze wyszukiwarka, która działa podobnie jak wyszukiwarki internetowe. Wystarczy wpisać słowo kluczowe albo kombinację słów, a urządzenie w ciągu kilku sekund wskaże na mapie poszukiwaną lokalizację.

Podczas jazdy przydatna jest funkcja Eksploruj, użytkownik ma dzięki niej gwarancję szybkiego wyszukania przydatnych informacji  np. najbliższego parkingu, stacji benzynowej. Nawigacja ma wbudowany przewodnik turystyczny,  jest to alternatywa dla tradycyjnych przewodników. Zawiera  onzbiór szczegółowych informacji o atrakcjach turystycznych, centrach handlowych i rozrywkowych, bazie gastronomicznej i hotelowej w dużych i popularnych miastach turystycznych w Europie. Użytkownicy mogą też dokupić kolejne przewodniki w e-shopie Mio.

Jedną z funkcji urządzenia, szczególnie docenianą w przypadku kłopotów na drodze, jest pomoc drogowa. W nowych urządzeniach Mio Moov S605 znajdziemy przeinstalowane numery pomocy drogowych w poszczególnych państwach w Europie. Wystarczy w menu głównym wybrać opcję Mio More, aby uzyskać dostęp do zakładki SOS Roadside Assistant, gdzie wystarczy określić państwo, w którym się znajdujemy, a nawigacja poda nam jeden z numerów pomocy drogowej dostępnej na danym terenie. Nie trzeba  już  podróżować z listą kontaktów, ani nawet o nich pamiętać.

Mio Moov S605 daje również możliwość wyznaczenia trasy przejazdu na podstawie zdjęć miejsc, w których użytkownik chce się znaleźć. Wystarczy, że doda do urządzenia geotagowane fotografie (czyli takie, które zawierają dodatkowo precyzyjne oznaczenie pozycji na mapie), a sprzęt wytyczy na ich podstawie trasę. Geaotagowane zdjęcia można znaleźć w Internecie (np. w serwisach Google czy Flickr, na stronie www.NavPix.net), albo wykonać samodzielnie aparatem z odpowiednią funkcją. Zdjęcia będą widoczne jako ikonki na mapie.

Urządzenie poinformuje użytkownika o aktualnej sytuacji na europejskich drogach. System TMC pozwala na otrzymywanie w czasie rzeczywistym komunikatów o tym, co dzieje się na trasie. Informacje o tym są przesyłane drogą radiową z lokalnych nadajników bezpośrednio do nawigacji, co pozwala kierowcy na szybką reakcję i ominięcie wszelkiego rodzaju utrudnień. Zestaw Mio Moov S605 zawiera oprogramowanie nawigacyjne MioMore Desktop 2, które pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera. Za jego  pomocą  można łatwo zaktualizować urządzenie o nowe dane mapowe lub bazy fotoradarów. W zestawie znajdują się również: kabel USB, ramię do mocowania oraz ładowarka samochodowa. Sugerowana cena detaliczna  urządzenia brutto wynosi 699,00  zł.

 Źródło:  Mio Technology


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.