wtorek, 21 września 2010

Garmin nüLink 1695 - nawigacja z dostępem do sieci

Garmin_nuLink_1695_left_-_600

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd., globalny lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, zapowiedział wprowadzenie nüLink! 1695 - przenośnego urządzenia nawigacyjnego z 5-calowym ekranem dotykowym, które oferuje kierowcom dostęp do usługi Garmin’s nüLink, w tym łącza do serwisów internetowych np. Google Local Search i in. Urządzenie wykorzystuje technologię nüRoute z funkcjami trafficTrends i myTrends, aby jeszcze bardziej ułatwić codzienną jazdę po mieście.

Usługa Google Local Search pozwala wyświetlić punkty POI jedynie za pomocą dotknięcia palcem ekranu nawigacji oraz wyszukiwać cele według nazwy lub słów kluczowych, podobnie jak w komputerze osobistym. Dla wielu punktów POI wyświetlane są szczegółowe wyniki wyszukiwania, w tym opis lokalizacji, adres firmowy, numer telefonu i ranking popularności. Użytkownicy zyskują również dostęp do tzw. białych stron - książki telefonicznej usługi nüLink, gdzie można wyszukać adres osoby według imienia i nazwiska lub numeru telefonu.

Oprócz funkcji wyszukiwania lokalnego Garmin nüLink oferuje wiele innych usług online, które ułatwiają orientację w nieznanej okolicy, takich jak dostęp do informacji o lokalnych wydarzeniach czy repertuarach kin. Aktualizowany w czasie rzeczywistym status lotów ogranicza stres związany z podróżą na lotnisko, dostarczając bieżące informacje o godzinach przylotów i odlotów dla najważniejszych linii lotniczych. Garmin nüLink dostarcza najnowszych informacji o ruchu drogowym, aby pomóc kierowcom w omijaniu korków i innych utrudnień na drodze.

Nawigacja zapewnia również dostęp do sklepu nüLink, w którym klienci mogą nabyć dodatkowe, opcjonalne usługi, takie jak dostęp do szczegółowych informacji o pogodzie - pochodzących z radaru meteorologicznego Nexrad, oraz alarmy o trudnych warunkach atmosferycznych, a także rozszerzone ostrzeżenia o fotoradarach. Urządzenie oferuje efektywne wyznaczanie tras i realistyczne godziny przyjazdu dzięki funkcji trafficTrends, która rekomenduje trasy na podstawie danych historycznych oraz trendów ruchu drogowego, które firma Garmin zidentyfikowała w danym obszarze o określonej porze dnia.

Nawigacja  zapamiętuje ulubione miejsca docelowe i używa funkcji myTrends, aby przewidzieć cel podróży bez konieczności aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przyjazdu i najlepszą trasę na podstawie odpowiednich informacji o ruchu. Jest ona  standardowo wyposażona w ecoRoute - innowacyjną aplikację, która pomaga klientom zaoszczędzić pieniądze i paliwo poprzez wskazywanie tras zoptymalizowanych pod kątem mniejszego zużycia paliwa.  Kiedy użytkownik wybiera opcję mniej paliwa nawigacja wyznacza trasę na podstawie danych o zużyciu paliwa, szacowanej prędkości jazdy oraz informacji o przyspieszeniu pojazdu. Kierowcy mogą  doskonalić nawyki ekologicznej jazdy, przeglądając raporty o zużyciu paliwa i liczbie przejechanych kilometrów generowane przez ecoRoute. Wykorzystując ceny paliw dostarczane przez usługę nüLink, użytkownicy mogą nie tylko zoptymalizować trasy, ale również wybrać miejsca tankowania, aby zminimalizować koszt użytkowania samochodu.

Urządzenie  jest również wyposażone w bezprzewodową technologię Bluetooth, która umożliwia wykonywanie i przyjmowanie połączeń bezpośrednio z poziomu urządzenia,  Można je skojarzyć z ponad 200 telefonami obsługującymi Bluetooth, a kierowca może wyszukiwać i wybierać numery z książki telefonicznej telefonu, z historii połączeń telefonu, albo z bazy punktów POI - wstępnie zainstalowanej w urządzeniu nüLink! 1695. Dostępność usługi nüLink zależna jest od obszaru, na którym korzystamy z nawigacji.

- Urządzenie nüLink 1695 zaprojektowano tak, aby zapewnić kierowcom szeroką gamę dokładnych, aktualnych informacji, do których mogą szybko uzyskać dostęp na dużym, 5-calowym ekranie dotykowym. W połączeniu z lokalnym wyszukiwaniem Google i historycznymi informacjami nüRoute urządzenie nüLink! 1695 oferuje najwyższy komfort nawigacji - powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager w Garmin Polska.

Źródło: Garmin International

 

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.