Fredom Convoy

Poważne sankcje dla uczestników Freedom Convoy

Protesty spowodowały trwałe blokady w Ottawie i innych miejscach w Kanadzie. Zarówno w Kanadzie, jak i w Stanach Zjednoczonych firmy borykają się z problemami dotyczącymi dostaw.

 

Organizatorzy protestów zachęcali kibiców do przyjazdu do stolicy, aby utrudnić policji ich usunięcie. Okupacja zderzak w zderzak rozwścieczyła wielu mieszkańców Ottawy, którzy skarżyli się na nękanie i zastraszanie na zatłoczonych ulicach. Początkowo policja miała pertraktować z protestującymi, jednak to nie rozwiązało sytuacji paraliżu komunikacyjnego. Stanowisko stracił szef miejscowej policji, a problem pozostał. Jednak w ostatnim czasie miarka chyba się przelała. Oblężenie Ottawy trwa już prawie trzy tygodnie. Ottawska policja grozi teraz aresztowaniem uczestników "Konwoju wolności" lub konfiskatą ich ciężarówek. Funkcjonariusze wydali oficjalne ostrzeżenie dla protestujących. Premier Justin Trudeau wprowadził stan wyjątkowy, aby spróbować złamać protesty. Początkowo miasto blokowało około 4000 ciężarówek, obecnie liczba ta spadłą już do 360.
Przypomnijmy, że protest trwa od końca stycznia, a kierowcy ciężarówek protestują przeciwko obowiązkowym szczepieniom na koronawirusa, aby umożliwić kierowcom ciężarówek przekroczenie granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Początkowo blokowano wszystkie przejścia graniczne z USA. Jednak później Freedom Convoy przeniósł się do stolicy Kanady.

W przesłanym komunikacie policja zwraca uwagę protestującym, że utrudniają mieszkańcom Ottawy ich codzienne życie. Władze chcą sięgnąć do bardzo ostrych sankcji dodatkowo osobom protestującym grożą kary grzywien oraz cofnięcie praw jazdy. Ale to nie wszystko, rządu obu państw, a szczególnie USA podaje, że protest jest zaangażowaniem w nielegalną działalność, co może skutkować późniejszym wjazdem na teren Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj też:
Inteligentne tachografy G2v2 - co się zmieni Do 18 sierpnia 2025 r. wszystkie samochody ciężarowe o DMC powyżej 3,5 tony oraz autobusy wykorzystywane w międzynarodowym transporcie drogowym na terenie Unii Europejskiej będą musiały zostać wyposażone w tachografy inteligentne II generacji.
Pojazdy w wynajmie - firmy transportowe czekają zmiany na lepsze Zmiany w prawie umożliwią przewoźnikom prowadzącym działalność na terytorium Polski na czasowe korzystanie z pojazdu wynajmowanego, zarejestrowanego na terytorium innego państwa UE.
Nowe doskonalsze fotoradary na polskich drogach - sprawdź ich lokalizacje Nowatorska jakość sprzętu, wyłapująca serię pojazdów jednocześnie, ma być skutecznym straszkiem na kierowców.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
Jakimi autami będą jeździć Polacy? Tegoroczna edycja badania Portfele Polaków pod lupą na zlecenie Volkswagen Financial Services przyniosła sporo niespodzianek.
Girteka stawia na zimowe szkolenia dla kierowców Wspólna, z Volvo Trucks, akcja "Bezpieczna Jazda Zimą" rozszerza program szkoleń organizowanych przez Girtekę w ramach Akademii Kierowcy.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.